Kayıt İşlemleri 22 Şubat Tarihine Uzatıldı!

0
1197

Açık Öğretim Lisesi Yeni Kayıt ve Kayıt Yenimeler Uzatıldı!

AÖL 2. Dönem yeni kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 22 Şubat 2017 tarihine kadar uzatılmıştır.
Çeşitli sebeplerden dolayı yeni kayıt yaptıramayanlar yeni kayıt ücretini ve gerekli evraklarla birlikte irtibat bürolarına başvurabilir. Kaydını yeniletemeyen öğrenciler ise 22 Şubat 2017 Çarşamba günü mesai bitimine kadar  kayıt yenileme ücretini yatırıp derslerini seçmeleri gerekir.

MAÖL Öğrencilerinin 22 Şubat Çarşamba günü mesai bitimine kadar yüz yüze eğitim aldıkları okullarda kayıt yenileme işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Kayıt yenilemeyen, öğrenci iş ve işlemleri ücretini yatırmayan öğrenciler yüz yüze eğitime devam edemez.
Kayıt yenileyen öğrencilerin ders seçimlerini kayıt yenileme süresince yapmaları zorunludur.

Ders seçerken öncelikle zorunlu ortak derslerinizi seçiniz. Zorunlu ortak derslerinizi seçtikten sonra seçmeli derslerden de seçim yapabilirsiniz.

Muaf olduğunuz derslerin kredisi alınmaz, bu dersleri isterseniz yeniden seçebilirsiniz. Başarılı olmanız durumunda kredisini kazanırsınız.

Ders seçiminizi tam yapınız, yarım bırakmayınız. Örneğin 35 kredilik ders seçme hakkınız var ise bu sınırı doldurup doldurmadığınızı mutlaka kontrol ediniz. Yarım bırakılan ders seçimleri hiçbir şekilde sistem tarafından tamamlanmaz.

II. Dönem sınavları 18 – 19 Mart 2017 tarihlerinde yapılacaktır. Özellikle askerlik görevini yapan öğrenciler başta olmak üzere bu tarihlerde nerede bulunacak iseniz sınav merkezinizi bu merkeze göre Bilgi Düzenleme menüsü altında yer alan Sınav İrtibat Merkezi ekranında kayıt yenileme süresince yeniden güncelleyiniz.

Not: 08 Şubat 2017 tarihine kadar kayıt yenileme yaptıran öğrenciler ders seçimi ve sınav yeri bilgileri ile ilgili sistem üzerinden herhangi bir değişiklik yapamayacaklardır.

 

CEVAP VER