AÖL Sistemi tarafından seçilen dersleri nasıl görebilirim?

6
28447

Aöl sistem tarafından seçilen dersler nelerdir? Aöl sistem tarafından seçilen dersler, Nasıl Görürüm?  AÖL’de her sene normal olarak 3 dönem sınava girilmektedir. AÖL’e yeni kayıt yaptıran öğrenciler normal şartlar altında mezun olana kadar her dönem kayıtlarını yeniletmeleri gerekir. AÖL’e yeni kayıt yaptıran yada kayıt yenileten öğrenciler kendilerine verilen süre içinde sınava girecekleri dersleri seçmek zorundadır. Süresi içinde derslerini seçmeyen öğrencilerin dersleri AÖL sistemi tarafından otomatik olarak seçilmektedir. Sistem tarafından seçilen derslerinizi aşağıdaki adımları takip ederek görebilirsiniz.
– Öğrenci numaranız ve şifrenizi kullanarak AÖL sistemine giriş yapınız.( Açık Lise Öğrenci Girişi için buraya tıklayınız. )

AÖL Sistem tarafından seçilen dersler

– AÖL sistemi Öğrenci Genel Bilgiler menüsü altında bulunan Ders Bilgileri ( Alınan ) kısmına tıklayarak menü seçeneğinin açılmasını sağlayınız
– Açılan bilgilerin üstten en sağında bulunan ” Dönem Dersleri ” kısmını açınız
– ” Öğrenci seçilen dönemde aldığı dersler ” ekranı açılacaktır .”dönem seçiniz ” kısmından 2021/2 dönemini açınız. Açılan ekranda görülen dersler 2. dönem sınava gireceğiniz derslerdir. 2021/2 dönemi, 2021-2022 eğitim öğretim yılı 2. Dönem sınavını ifade etmektedir.

açık lise seçilen dersleri görme

 Açık Lise öğrencileri sınavda gireceği dersleri seçme sorumluluğu öğrencinin kendisine aittir. Sistem tarafından istemediğiniz dersleri seçilmesini istemiyorsanız ders seçimini süresi içinde her zaman kendiniz yapınız.

 AÖL sistemi hakkında ayrıntılı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

6 Yorumlar

  1. Ben 3 Şubat’ta baktım aktif değildim. Sonra 6 Şubat’ta baktım ama ders seçme tarihini kaçırmışım. 4 şubatmış. Çok saçma değil mi ben şimdi napicam.. şimdi ders seçimi yaptım. Acaba o gozukmeyecek mi yoksa tarih geçince ders seçimi kapanıyordu biz Yapamiyomuyduk zaten..

  2. ben sisteeme girdiğimde sadece alınan belgeler, arşiv bilgileri, genel bilgiler,kimlik bilgileri, kitap bilgileri, kredi ve ücret bilgileri secenekleri var. Hiç birinde de göremiyorum neden ?

CEVAP VER