Geçersiz bir işlem yaptınız hatası ve nedenleri

0
43470

Aol öğrenci girişi ve ders seçimi yapamıyorum? Aöl geçersiz bir işlem yaptınız hatası alıyorum. Açık Lise  geçersiz bir işlem yaptınız hatası ekran görüntüsü ekrana geliyor. Geçersiz işlem uyarısı sebepleri ve çözümü gibi soruların yanıtını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi öğrenci giriş sayfasında zaman zaman sizinde Geçersiz bir işlem yaptınız..! uyarısıyla karşılaştığınız durumlar olmuştur. Öğrenci giriş sayfası AÖL öğrencilerinin çok sıkça kullandığı bir sayfadır. Zira öğrenciler bu sayfadan her türlü bilgisine ulaşabilirler. Açık Lise öğrenci giriş sayfasında neler yapabilirsiniz.? Açık Lise Öğrencisi AÖL öğrenci sistemini genelde ders seçimi yapmak için yada daha önce sınavda aldığı notları görmek yada toplam kredilerini görmek için kullanmaktadır. AÖL ders seçimi kayıt yenileme tarihleri süresinde yapılmalıdır. Süresi içinde ders seçimi yapmadığınız taktirde AÖL sistemi otomatik olarak sizin yerinize ders ataması yapmaktadır. Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü sınavından önce öğrencilerin sınav girecekleri yerleri AÖL öğrenci sistemi üzerinden açıklamaktadır. Sınava nerede gireceğiniz öğrenmek isteyen öğrenciler AÖL öğrenci sistemine öğrenci numaraları ve kendilerine özgü şifreleriyle giriş yaparak “sınav giriş belgesinin”çıktısını alarak hem hangi derslerden sınava gireceklerini hem de hangi okulda sınava gireceklerini öğrenebilirler.

Açık Lise öğrencileri bu sayfada zaman zaman geçersiz bir işlem yaptınız hatası ile karşılaşmaktadırlar. Peki böyle bir hata ile karşılaştığınızda ne yapmanız gerekir. Bu sorunun çözümü var mıdır? Bu tür hatalar genelde sistem yoğunluğundan yada sistemden kaynaklanan hatalarda karşımıza çıkmaktadır ve bu sorunun bizin tarafımızdan bir çözümü yoktur. Sınav sonuçlarının sisteme yüklendiği zamanlarda da bu hata sık karşımıza çıkmaktadır. Tek yapacağımız AÖL müdürlüğü tarafından sorunun çözülmesi ve sistemin tekrar işler hale getirilmesidir. Sorunun çözülüp çözülmediğini sisteme sık sık girerek kontrol edebiliriz. Sorun çözüldüğünde bu hata çıkmayacak ve yapmak istediğiniz işlemi yapabileceksiniz.

AÖL öğrenci giriş sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER