AÖL Öğrenci Girişi – Açık Lise Öğrenci Girişi Sayfası

0
44934

aol-ogrenci-girisiAçık Lise Öğrenci Girişi seçeneğinden Öğrenci sayfanıza giriş yapabilirsiniz. Açık Öğretim Lisesine kayıt yaptırdığınız zaman size verilen öğrenci numaranız yada kimlik numaranızı ve şifrenizi yazarak öğrenci sayfanıza ulaşabilirsiniz. AÖL Öğrenci Girişi ekranında bulunan güvenlik kodunu mutlaka doğru giriniz. AÖL Öğrenci Girişi Öğrenci sayfanızdan şifrenizi değiştirebilirsiniz. Açık Lise sınavlarında aldığınız not ve kredilerinizi görebilirsiniz. Telefon, adres, sınav giriş bölge ve okulunuzu her dönem bu ekrandan değiştirebilirsiniz. Açık Lise Öğrenci Girişi ekranından Sınav giriş yerlerinizi yayınlandığında yine bu ekrandan ulaşabilirsiniz. Toplam kredinizi ve muaf olduğunuz dersleri yine bu ekrandan takip edebilirsiniz.

Açık Lise Öğrenci Girişi sayfasına ulaşmak için buraya tıklayınız.

AÖL ÖĞRENCİ GİRİŞİ EKRANI

Yukarıdaki link tıklandığında karşınıza aöl öğrenci girişi AÖL Öğrenci Giriş Ekran Görüntüsüekranı gelecektir. Bu ekrana sırasıyla Güvenlik kodunu, öğrenci numaranızı ve size verilen şifrenizi yazıp “Giriş İçin Tıklayınız” düğmesine tıklayarak öğrenci sayfanıza girebileceksiniz. Giriş ekranında bilgileri doğru yazdığınız taktirde Öğrenci Sayfanıza ulaşacaksınız.

Açık Lise Öğrenci GirişiÖğrenci Sayfanızın ekran görüntüsü yandaki şekilde karşınıza gelecektir. Ekranın sol kısmın 4 ana başlıktan oluşmaktadır.
1. ÖĞRENCİ GENEL BİLGİLER
2. BİLGİ DÜZENLEME
3. MESAJLAR
4. KULLANICI İŞLEMLERİ

ÖĞRENCİ GENEL BİLGİLERİ

Öğrenci Genel Bilgileri başlığı altında;
Alınan Belgeler, Arşiv Bilgileri, Ders Bilgileri(Alınan), Ders Bilgileri(Genel), Dönem Bilgileri, Kimlik Bilgileri; Kitap Bilgileri, Kredi Bilgileri, Sınav Giriş Belgesi ve Sınav Sonuçları seçenekleri yer almaktadır. Bu seçenekleri kısaca açıklayalım.

 • ALINAN BELGELER: Açık Liseden öğrenim hayatı boyunca daha önceden aldığınız belgeler görünür. (Öğrenci Belgesi, Tasdikname, Çıkma Belgesi, Öğrenci Kimliği gibi…)
 • ARŞİV BİLGİLERİ: Evraklarınızın saklandığı kurum bilgilerinizi bu seçenekten görebilirsiniz.
 • DERS BİLGİLER(ALINAN): MAÖL öğrencilerinin aldığı yüz yüze eğitim derslerinin listelendiği bölümdür.
 • DERS BİLGİLER(GENEL): Açık Lise ders seçimi sırasında alabileceğiniz dersler, zorunlu ortak dersleriniz ve muaf olduğunuz derslerin görüntülendiği seçenektir.
 • DÖNEM BİLGİLERİ: Kayıt yaptırdığınız kurum ve toplam okuduğunuz dönemi bu seçenekten görebilirsiniz.
 • GENEL BİLGİLER: Öğrenci genel bilgilerinin listelendiği seçenektir. (Adresiniz, Telefonunuz, Öğrenci durumunuz, Okuduğunuz alan, Sınav Bölgeniz vs.)
 • KİMLİK BİLGİLERİ: Kimlik bilgilerinizin listelendiği seçenektir.
 • KİTAP BİLGİLERİ: Kitap bilgilerinin takip edildiği ekrandır.
 • KREDİ BİLGİLERİ: AOL’de Okuduğunuz Dönemi, Ortak ve Seçmeli derslerden aldığınız kredi sayısını, klan zorunlu ders sayınızı ve mezuniyet için gereken şartları bu seçenekten görebilirsiniz.
 • SINAV GİRİŞ BELGESİ: Sınav giriş belgenizi bu seçenekten görebilir ve yazıcı yardımıyla çıktısını alabilirsiniz.
 • SINAV SONUÇLARI: Sınavlardan aldığınız notlara bu seçenekten ulaşabilirsiniz.

AÇIK LİSE ÖĞRENCİ GİRİŞİ BİLGİ DÜZENLEME, MESAJLAR VE KULLANICI İŞLEMLERİ

Bilgi düzenleme seçeneğinden;
Sınava gireceğiniz bölge adresinizi, Telefon numaranızı, mail adresinizi, bu bölümden değiştirebilirsiniz.
Mesajlar seçeneğinden;
AÖL Müdürlüğü tarafından size gönderilen mesajları görebilirsiniz.
Kullanıcı İşlemleri seçeneğinden;
Öğrenci şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Not: Sistem yoğun olduğu zamanlarda aöl öğrenci girişi sayfasına ulaşamayabilirsiniz. Sınavların açıklandığı günlerde açık lise öğrenci girişi sayfası genelde ya hiç açılmamakta yada geç açılmaktadır. Bu durumlarda yoğunluğun azalmasını bekleyerek tekrar tekrar deneyiniz.

CEVAP VER