Açık Lise KPSS 2018 AÖL KPSS Başvuruları Ne Zaman Yapılacaktır?

0
5564

AÖL KPSS Sınavına Kimler Girebilir?

Açık Lise KPSS 2018 sınavına; Açık Öğretim Lisesinden daha önce mezun olanlar ve sınavın geçerlilik süresi olan iki yıl içinde mezun olabilecek durumda olan tüm AÖL ve MAÖL öğrencileri başvurabilir. AÖL KPSS sınavı için gerekli olan belge, size en yakın Açık Öğretim Lisesi işlerini yürütmekle görevli Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri ile Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden alınabilir.

Açık Lise KPSS Ne zaman Başvurulacak?

Açık Lise KPSS Ortaöğretim / Açık Lise başvuru tarihleri ÖSYM tarafından açıklandı. Kamu Personel Sınavı Açık Lise KPSS 2018 için Başvurular 9 – 24 Ağustos 2018 tarihleri arasında İnternet üzerinden yapılacaktır. AÖL KPSS  Orta öğretim sınavı ise 23 Ekim 2018 Pazar günü yapılacaktır.

Açık Lise KPSS 2018 Sınav tarihi, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklandı. Olağanüstü hâl ya da kısaca OHAL durumu nedeniyle sınav tarihinde herhangi bir değişikliğe gidilmezse sınav 22 – 23 Ekim 2018 Cumartesi ve Pazar günü yapılacaktır.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) AÖL KPSS durumda bir değişiklik olmaz ise sınav sonuçları muhtemelen 10 Kasım 2018 tarihinde açıklanacaktır. AÖL KPSS 2018 sonuçlarının açıklanmasının ardından dört gün sonra 14 Kasım 2018 günü tercihlerin açıklanması beklenmektedir.  AÖL KPSS 2016 Sınavından geçerli puan alan adaylar açılacak kadrolar için tercihler alınacak.

Başvurular, başvuru merkezlerince yürütülecektir. Başvuru merkezleri ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) İnternet adresinde yayımlanacaktır. Başvuru süresi uzatılmayacaktır. Başvuru merkezleri, resmi iş gününde ve resmi iş saatlerinde başvuru alacaklardır. İnternet’ten bireysel başvurular 9-24 Ağustos 2018 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

Sınava katılmak isteyen adaylar, Kılavuz ile Aday Başvuru Formuna, başvurma süresi içinde ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr) internet adresinden yayınlandığında ulaşacaklardır. ÖSYM merkezince dah önceki yıllarda olduğu gibi hiç bir şekilde Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. 2018- AÖL KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans Kılavuzunda; başvurma, sınav, değerlendirme ve yerleştirme ile ilgili ayrıntılı her türlü bilgi yer almaktadır. Sınava başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Adayların başvurularını tamamladıktan sonra başvuru süresi içinde ÖSYM’nin (http://ais.osym.gov.tr) İnternet adresinden başvuru bilgilerini kontrol etmeleri önemle hatırlatılır.

Açık Lise ders seçme püf noktaları için buraya, Açık Lise iş takvimi için buraya, Ek sınavlar hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER