Açık Lise 3. Dönem Sonuçları Erken Açıklandı!

0
1287

11-12 Haziran 2016 tarihinde yapılan Açık Öğretim Lisesi 3. dönem sonuçları, iş takvimine göre 4 Temmuz tarihinde açıklanacaktı. Açık Lisede okuyan öğrencilerin merakla beklediği sınav sonuçları bu sene açıklanacağı tarihten 5 gün önce açıklandı. 3. dönem sınavı sonunda mezun olamayan toplam dönemi en az 8 ve toplam kredisi en az 157 olan öğrenciler bu sene 24 Temmuz 2016 Pazar günü yapılacak ek sınava girebilecekler.

Sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenciler, Öğrenci Girişlerinden sisteme girerek “Öğrenci Genel Bilgiler” menusu altındaki “Sınav Sonuçları” veya “Dönem Dersleri” seçeneklerinden (2015/3.dönem) öğrenebilirsiniz.

Mezun olan öğrencilerin diplomaları sonuçlar açıklanmasından sonra en kısa süre içerisinde hazırlanarak koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilecektir.

Mezun olduğuna dair belgeye ihtiyaç duyanlar işlemlerini yaptırdıkları irtibat bürolarına (Halk Eğitim Merkezi ve Mesleki Eğitim Merkezi) başvurabilirler. (Çok zorunlu olmadıkça, çıkma belgesi istemeyiniz bunun yerine “İlgili Makama” mezuniyet yazısı alabilirsiniz.)

“Mezuniyet incelemesinde” olan öğrencilerimiz çıkma belgesi alamazlar.Mezuniyet İncelemesinde olan öğrencilerimizin durumları gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra mezun konuma geleceklerdir.

Sınav sonuçlarına itirazı olan öğrencilerimiz, sınav sonuçlarının internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 5 beş takvim günü içerisinde dilekçe ekinde, 20 TL itiraz harcını bankalara (T.C Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası şubelerinden herhangi birine) yatırdığını gösteren makbuzla birlikte Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü‘ne müracaat etmesi gerekmektedir. Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bu yönde yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır.

Sınav sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız.

CEVAP VER